Keelevaldkonna nõustamine
Pakume haridusasutustele nõustamisteenust, et toetada õpetajate arengut mitmekultuurilises ja mitmekeelses õpikeskkonnas.
Nõustamisteenus on loodud koolieelsete lasteasutuste, üldhariduskoolide ja kutsekoolide õpetajatele ja koolimeeskondadele, kes õpetavad eesti keelest erineva kodukeelega õppijaid ja uussisserändajaid. Nõustaja toetab õpetaja professionaalset arengut, lähtudes lõimitud aine- ja keeleõppe metoodika ning mitmekultuurilises ja mitmekeelses õpikeskkonnas õpetamise põhimõtetest. Nõustamine tõstab õpetaja teadlikkust õpetamisega seotud hoiakutest, pedagoogilistest põhimõtetest, eesmärkidest ja tegevustest ning soodustab koostööd õpetajate vahel. Nõustamine toetab õpetaja enesereflektsiooni harjumuse kujunemist, professionaalset arengut ja motiveerib end sihipäraselt täiendama.
Nõustamise etapid
- Haridusasutus saadab sooviavalduse e-postile.
- Haridusasutuse kontaktisik ja/või õpetaja(d) ning nõustaja selgitavad esimesel kohtumisel välja nõustamisvajaduse, sõnastavad nõustamise eesmärgi, lepitakse kokku nõustamiste ajakava ja umbkaudne maht.
- Pärast esimest kohtumist koostab nõustaja nõustamisprotsessi kohta töökava, mille alusel nõustamine toimub.
- Nõustaja koostab õppeasutusele nõustamise lõpus üldistatud lühiülevaate (soovitused koolitustel osalemiseks, metoodikate ja didaktika rakendamiseks ning muude parendustegevuste kohta).
- Vajadusel koostab haridusasutus nõustaja juhendamisel nõustamisjärgse tegevusplaani.
Nõustamisvajaduse esitamine
Nõustamisvajadusest anna teada e-posti aadressile
noustamine@eki.eeKirjelda võimalikult täpselt, mida soovite parendada, milles vajate tuge ja kui palju õpetajaid on nõustamisteenusesse kaasatud.