Skip to main content

Keelelähetus haridustöötajatele

Toetame eestikeelsele haridusele üleminekut, pakkudes eesti keelest erineva emakeelega haridustöötajatele võimalust lihvida oma eesti keele oskust keelelähetuses, mis viib nad kolmeks nädalaks eestikeelsesse töö- ja elukeskkonda Eesti eri paikadesse.

Kes on meie sihtgrupp?

Keelelähetusse saavad minna haridustöötajad, kelle eesti keele tase on B2 ja C1 või nendega võrdsustatud varasemad keeletasemed ja kategooriad; samuti õpetajad, kes on omandanud hariduse eesti keeles, ent vajaksid suulise keeleoskuse värskendust.

Haridustöötaja on alus-, üld- ja kutseharidusasutuses töötav õpetaja, klassiõpetaja, aineõpetaja ja kutseõpetaja, kutseõppeasutuse eriala juht, juhtivõpetaja, õppedirektor, õppejuht, koolijuht, õppeasutuse tugispetsialist, kohaliku omavalitsuse huvihariduskooli ja noortekeskuse õpetaja ja noorsootöötaja.

NB! 2024. aastal on eelistatud sihtrühm lasteaia- ja klassiõpetajad.

Kuidas osaleda?

Kui oled B2 või C1 tasemega haridustöötaja ja soovid minna keelelähetusse.

Registreeri keelelähetusse

Kui oled eesti keelt emakeelena kõnelev haridustöötaja ja soovid mentorina toetada muu emakeelega kolleegi.

Registreeri mentoriks

Praktiline info

  • Keelelähetus kestab 3 nädalat (15 tööpäeva).
  • Mentori töö on tasustatud, temaga sõlmitakse töövõtuleping.
  • Lähetusse mineja asendamise ja tema tasustamise korraldab saatev asutus.
  • Keelelähetuses oleva õpetaja asendamiseks saab kasutada asendusõpetajaid (seda teenust rahastab kogu lähetuse jooksul HTM).
  • Lähetusse mineja majutuskulud ning ühekordne reisikulu lähetuskohta ja tagasi makstakse kinni programmi rahadest.
  • Enne ja pärast lähetust vestleb lähetatav keelenõustajaga, kes aitab sõnastada lähetuse eesmärke ning annab soovitusi lähetuse õnnestumiseks ja lähetuse ajal saavutatud tulemuste püsimiseks.
  • Lähetuses olija peab iga päev tegema keeleõppega seotud tegevusi 6 tunni ulatuses (kaasa arvatud praktikapäeviku täitmine ja tunniosa või tundide ettevalmistus).

Inspiratsiooniks

Jelizaveta Ševtsova töötab Sillamäe lasteaias Rukkilill õpetajana. Ta käis keelelähetuses Tartu lasteaias Ristikhein, kus ta tegi 3 nädalat keelepraktikat.


Kontaktid:

Ellen Vimberg
projektijuht
ellen.vimberg@eki.ee   
505 9696

Kas leidsid, et sisu on kasulik?

Jah
Ei
Sinu tagasiside on meieni jõudnud. Aitäh!