Keeletehnoloogia keeleõppes
Arendame keeletehnoloogilisi e-vahendeid ning kogume alus- ja rakendusuuringuteks vajalikke keeleandmestikke ehk korpuseid.
Keeletehnoloogiline e-vahend (rakendus) on tööriist, mis aitab sihtrühmal kõneldud või kirjapandud tekstiga midagi teha, näiteks uurida, töödelda, ühest meediumist teise viia, analüüsida jne. Vastavalt vahendi iseloomule võib see olla abiks näiteks keeleõppekeskkonna loomisel, (enese)hindamisel, õppevara koostamisel, teksti genereerimisel jpm. E-vahendid on mõeldud abistama õpetajaid, õppevara koostajaid või igas vanuses õppijaid. Täpne e-vahendite loomise vajadus ja prioriteedid kaardistatakse sihtrühmadel põhineval vajaduste analüüsil.
Tegevuste raames kogutud andmekogudele ja loodud rakendustele tagatakse avatud juurdepääs (ingl open access). Nende integreerimisel keeleõppega seotud e-keskkondadesse või e-õppevarasse arvestatakse mh vähemalt WCAG 2.1 standardi AA taseme ligipääsetavuse nõuetega. Korpused tehakse kättesaadavaks selleks otstarbeks kohandatud repositooriumi kaudu.
Kontaktid:
Tiiu Kivistik
keeletehnoloog (keeletehnoloogiliste vahendite arendamine keeleõppeks valdkonnajuht)
tiiu.kivistik@eki.ee
Kristjan Suluste
keeletehnoloog (keeletehnoloogiliste vahendite arendamine keeleõppeks)
kristjan.suluste@eki.ee