Skip to main content

Teadusstrateegia

Meie visiooni üks kandev osa on olla maailmatasemel eesti keele uurimise keskus, mille üks neljast väärtusest on teaduspõhisus: kõikides tegevustes teaduslikust teadmisest lähtumine. EKI üks strateegiline eesmärk on eesti keele jätkusuutlik uurimine, kattes kõik olulisemad uurimisvaldkonnad ning tagades teadustegevuse järjepidevuse. Tegevussuunad, mis seda eesmärki toetavad, hõlmavad teadus- ja arendustegevuse prioriteetide (edaspidi TA-prioriteetide) välja valimist, neid toetavate uurimisteemade valiku laiendamist, välisrahastuse kasvatamist, järelkasvu toetamist ning uurimistulemuste vahendamist nii teadusmaailmas kui ka ühiskonnas laiemalt.

Neid sihte aitab saavutada teadusstrateegia, kus on tehtud strateegilised valikud ja sõnastatud fookused lähiaastateks. Strateegias on sõnastatud EKI teadustöö üldisemad põhimõtted ning täpsemad arengusihid asutuse teaduskorralduse, rahvusvahelise koostöö ja teadustaristu osas. Samuti on välja valitud TA-prioriteedid, mis järgnevatel aastatel mõjutavad oluliselt juba töös olevate ning alustavate uurimisteemade fookust.

Eesti Keele Instituudi teadusstrateegia 2024–2027

Teaduspõhisust fännan seetõttu, et see sõna koosneb tüvedest teadus ja põhi(li)ne seega ütleb ta, nagu oleks teadus ja teaduslikkus põhilised. Selline käsitus sobib kokku minu arusaamadega, sellega, mis on minu elu. Tööelu. Mulle meeldib ka, et EKI on endiselt ”teadus- ja arendusasutus”. See on nii positiivne! Kõlab peaaegu nagu ”headus- ja parendusasutus”.

Ene Vainik, juhtivteadur

Teadusstrateegiat koordineerib EKI teadus- ja arendusjuht ning strateegiat vaatab üle teaduskolleegium. Teadusstrateegia toimib kombinatsioonis EKI arengukavaga.

Kas leidsid, et sisu on kasulik?

Jah
Ei
Sinu tagasiside on meieni jõudnud. Aitäh!