Metoodika-, didaktika-, sh LAK-õppe koolitused

Iga õpetaja on eesti keelest erineva emakeelega õpilasele ka keeleõpetaja ─ ainealase keele õpetaja. Seetõttu pakume haridustöötajatele mitmesuguseid koolitusi, et toetada neid sobivate keeleõppemetoodikate rakendamisel igapäevases õppetöös.
Keeleõpetajatele pakume võimalust arendada keeleõppealast metoodilist võimekust, sealhulgas tutvustame Euroopa keeleõppe raamdokumendi sõsarväljaande põhimõtete rakendamist õppetöös. Teistele haridustöötajatele pakume lõimitud aine- ja keeleõppe metoodika koolitusi, ainealase keeleoskuse arendamise koolitusi ja keeletehnoloogiliste vahendite kasutamise koolitusi õppetöös. Peale selle saavad huvihariduse õpetajad ja noorsootöötajad täiendada oma oskusi ja teadmisi, kuidas toetada laste ja noorte keeleoskust mitteformaalses õppetöös. Meie lepingulised koolitajad on kogenud keele- ja haridusvaldkonna eksperdid, kes jagavad tõenduspõhiseid teadmisi ja praktilisi kogemusi, et haridustöötajad oskaksid paremini toetada õpilaste keeleoskuse arengut.
Me hoiame ja arendame oma koostööpartnerite võrgustikku, sealhulgas koolitajaid, õppevara koostajaid ja eksperte ülikoolidest. Korraldame õpisündmusi, kus jagame keeleõppe parimaid praktikaid ja valdkondlikke tõenduspõhiseid teadmisi. Tõlgime ka erialast õppekirjandust eesti keelde.
Kes on meie sihtgrupp?
Meie sihtgrupp on kõik haridustöötajad alus-, üld- ja kutsehariduses (sealhulgas aine-, keele- ja erialaõpetajad ning tugipersonal), huvihariduse õpetajad ja noorsootöötajad, kellest sõltuvad laste ja õpilaste keeleõppe tegevused üle Eesti, olenemata haridusasutuse õppekeelest.
Kuidas metoodika- ja didaktikakoolitusel osaleda?
Korraldame õpisündmusi üle Eesti, arvestades piirkondlikke vajadusi ja eripärasid. Pakume erinevaid koolitusvõimalusi: pikemaid täienduskoolitusi (vähemalt 33 akadeemilist tundi), lühemaid õpisündmusi ja vajaduspõhiseid tellimuskoolitusi.
Kui Sul on vaja korraldada metoodika ja didaktika koolitust oma haldusalas või haridusasutuses, võta ühendust meie projektijuhiga. Arutame koos koolitusvajadust ja korraldusvõimalusi.
KoolituskalenderLAK-õppe videod

Lõimitud aine- ja keeleõpe (LAK-õpe) annab sulle tööriistad, et toetada kõigi laste ja õpilaste arengut, olenemata nende emakeelest. Vaata lühivideoid ja leia uusi töövõtteid, mida saad oma õppetöös kohe rakendada!
Vaata lisaksHange: pilootseminaride sarja “Aktiivõppe labor keeleõppe toetamiseks põhikooli II astme õpetajatele” korraldamine
Seminarisarja eesmärk on pakkuda metoodilist abi Ida-Virumaa üleminekukoolide II kooliastmes töötavatele õpetajatele, kes oma ainet eesti keeles õpetavad või alles hakkavad eesti keeles õpetama, võimaldades läbi katsetada aktiivõppe meetodeid, mis aitavad õpilastel uut sõnavara tunnis meelde jätta ja kiiresti omandada.
Teenuse maht ja korraldus
Seminarisarja toimumisperiood: august 2025 kuni 2025/2026 õppeaasta lõpp.
Seminarisari toimub kontaktõppe (24 ak tundi) ja iseseisva töö (9 ak tundi) vormis.
Pakkumine esitada hiljemalt 28. mail 2025 e-posti aadressil: ellen.vimberg@eki.ee.
Inspiratsiooniks
Iga õpetaja on keeleõpetaja. Vaata videoid!
Kas varajane keeleõpe on lihtne nagu lapsemäng? Lea Maiberg
Kuidas ainetunnid aitavad eesti keelt omandada? Kati Bakradze-Pank
Lõimitud aine- ja keeleõpe annab noorele spetsialistile erialakeele. Anu Parts
Kuidas huviharidus aitab lapsel keelt kiiremini omandada? Katrin Leete ja Hanna Anett Peiel

Kontaktid
Anne Roos
projektijuht
anne.roos@eki.ee
5591 1065
Maria Kihlevelt
projektijuht
maria.kihlevelt@eki.ee
5912 3650
Kristiina Lutsar
õpisündmuste ja koolituste projektijuht
kristiina.lutsar@eki.ee
5190 9511
Kreet Piiriselg
projektijuht
kreet.piiriselg@eki.ee
5669 5315
Reilika Kaasik
projektijuht
reilika.kaasik@eki.ee
521 5978